Mundial 2022 - przełomowe widowisko

Mundial 2022 - przełomowe widowisko

Dużymi krokami nadchodzą rozgrywki piłkarskie w Katarze, a duży procent płci męskiej z zafascynowaniem odlicza następne doby. W sieci pojawia się bardzo dużo przekonań apropo tego, która drużyna zwycięży mistrzostwa świata w piłce nożnej, a jaka posiada nieznaczne prawdopodobieństwo. Krytyki w stosunku do różnorodnych sław piłki nożnej także nie braknie. Czy te szczególne wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej wyraziste emocje?

Urok mistrzostw

Nie zważając na fakt dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do teraz się odbyły, aktualne mistrzostwa będą szczególnie zjawiskowe. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody miejsce będą miały na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietypowa, bo sportowe widowisko odbędzie się w czasie jesieni. Jest to zarazem ostatni turniej, podczas gdy udział będą brać wyłącznie 32 ekipy piłkarzy, ponieważ na następnym tego typu turnieju, liczba składów piłkarskich powiększona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Kąśliwe komentarze fanów piłki nożnej

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są jeszcze bardziej kontrowersyjne od swych poprzednich wersji. Tworzą się przekonania, iż wybór kraju, w którym mecze piłkarskie mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w towarzystwie piłkarskim dostrzegalne jest spore zdenerwowanie. Dookoła organizowanych zawodów na okrągło wirowało widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w czasie budowy stadionów i całej infrastruktury, zmarła spora liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Kto wzniesie w górę trofeum?

Pomimo sporej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując różne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.