Niesamowita gra Wojciecha Szczęsnego - polska narodowa drużyna zwycięża w spotkaniu z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej rezultatem dwa do zera!

Niesamowita gra Wojciecha Szczęsnego - polska narodowa drużyna zwycięża w spotkaniu z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej rezultatem dwa do zera!

Jeszcze przed inauguracyjnym starciem mistrzostwa świata w Katarze uznawane były za nieprawdopodobne pod wieloma względami. Do oceniania szans kadry narodowej Polski na awans do fazy pucharowej fani piłkarscy z Polski podchodzili z rozsądkiem. Naszymi oponentami w grupowej fazie miała być kadra Argentyny, narodowa kadra Meksyku, oraz solidna drużyna narodowa Arabii Saudyjskiej. Dla reprezentantów naszego kraju pierwszy mecz na mistrzostwach świata był bardzo ciężki i sporo dziennikarskich ekspertów krytykowało styl, w jakim zagrała kadra Polski. Polski selekcjoner obiecał jednak, że z każdym kolejnym starciem gra narodowej drużyny Polski będzie prezentować się o wiele lepiej i tego najlepszym dowodem miał być pojedynek z narodową reprezentacją Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, iż to spotkanie było przełomem dla polskich zawodników. W tym pojedynku polscy zawodnicy pokazali się zdecydowanie lepiej niż z narodową drużyną Meksyku i fani z naszego kraju mogli liczyć na wygraną.

Gra reprezentacji Polski od początkowych minut meczu wyglądała o wiele skuteczniej w kontekście kreowania ataków, niż to miało miejsce w przypadku spotkania numer 1. Polska kadra narodowa starała trzymać się przy piłce i tworzyła akcje ofensywne. Oczywiście nie zabrakło niedoskonałości w grze obronnej, lecz tego dnia po raz kolejny świetnie prezentował się Wojciech Szczęsny, który odbijał wszystkie strzały. W I części padła także pierwsza bramka dla polskiej kadry, którą zdobył Zieliński. Gracze drużyny narodowej Arabii Saudyjskiej nie planowali się poddawać i pod koniec I części wywalczyli karnego. W tej sytuacji ponownie niesamowicie pokazał się Szczęsny, który odbił uderzenie z karnego, a potem kolejne uderzenie piłkarza Arabii Saudyjskiej. I połowa zakończyła się wynikiem jeden do zera dla polskiej drużyny. Piłkarska reprezentacja Polski w II części zdobyła II. bramkę, a jej strzelcem był Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony wykorzystał pomyłkę defensywnego gracza kadry Arabii Saudyjskiej i podwyższył prowadzenie polskiej piłkarskiej reprezentacji. Kadra Polska zajmuje 1 miejsce w grupie C po dwóch starciach i ma naprawdę spore szanse na awans do pucharowej fazy.