Triumf z popularnymi Łotrzykami wynikiem trzy do zera i fantastyczna rozgrywka G2 Esports w trakcie wielkiego finału wiosennego splitu LEC!

Triumf z popularnymi Łotrzykami wynikiem trzy do zera i fantastyczna rozgrywka G2 Esports w trakcie wielkiego finału wiosennego splitu LEC!

Należy uświadomić sobie, iż na całym świecie esportowe zawody są coraz bardziej popularne. Dostępnych jest obecnie dużo gier, w których gracze walczą w profesjonalnych rozgrywkach. Drużyny esportowe mają swoich kibiców, którzy wspierają ich podczas kolejnych starć i trzeba to zaznaczyć. Esportowe zmagania mocno rozwinęły się w ciągu minionej dekady, a streamy z esportowych potyczek zdobywają coraz wyższe rezultaty. U nas niesamowicie popularne jest na ten moment śledzenie turniejów esportowych w grze League of Legends. Zmagania 10sięciu drużyn o tytuł mistrzowski wiosennej rundy LEC splitu wiosennego wystartowały pod koniec stycznia. W LEC oglądać możemy mnóstwo graczy z Polski, którzy są szanowani w świecie esportowym i warto mieć to na uwadze. Mieliśmy możliwość oglądać końcowe etapy fazy play-off w trakcie ostatniego weekendu i została zakończona ona wygraną gracza z Polski.

Gigantycznym faworytem w pojedynku finałowym wiosennej rundy LEC było Rogue, które doskonale grało przez całą wiosenną rundę i należy to na samym starcie zaznaczyć. Pojedynek finałowy miał być sprawdzeniem tego, czy Rogue jest uszykowane do tego, aby nazwać się najwybitniejszą drużyną w Europie. G2 Esports jednak spokojnie tworzyło swoją siłę w trakcie trwania całego spring splitu. W półfinałowym meczu pokonali rozpędzone Fnatic, które ze swoim nowym składem chciało sięgnąć po puchar w wiosennym splicie. Reprezentanci G2 Esports nie pozostawili jednak żadnych wątpliwości graczom Fnatic i ograło ich rezultatem 3 do 0. Podczas wielkiego finału G2 Esports pokazało, z jakiej przyczyny wielu specjalistów uważa, że są najwybitniejszą ekipą w historii europejskiego League of Legends. Mnóstwo dziennikarzy esportowych liczyło na to, że w finałowym starciu zobaczymy wyrównany bój, który będzie trwać 5 map. Rzeczywistość okazała się jednakże bardzo niemiłosierna dla zawodników Łotrzyków, gdyż G2 Esports zagrało naprawdę skutecznie i zwyciężyło wynikiem 3 do 0. 5 raz w ciągu swojej kariery zawodnik G2 Jankos zdobył tytuł mistrza rundy wiosennej LEC.